20141103182936

Konkurs dodatkowy: Wiersz litanijny w Szwecji

Kierownik projektu “Wiersz litanijny w kulturze regionów Europy” ogłasza konkurs na realizację zadania badawczego: Historia wiersza litanijnego w literaturze języka szwedzkiego od średniowiecza do lat 30-tych XX wieku.

Osoba wyłoniona w konkursie będzie proszona o przedstawienie do 30 czerwca 2015 roku artykułu naukowego na powyższy temat. Wymagana objętość tekstu: od 45 do 60 tys. znaków. Informację na temat honorarium można uzyskać pisząc na podany niżej adres mailowy.

Warunki konkursu

Do konkursu mogą przystąpić kandydaci ze stopniem doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, językoznawstwa lub kulturoznawstwa.

Do konkursu mogą również przystąpić doktoranci, którzy przygotowują rozprawę doktorską z zakresu literaturoznawstwa, językoznawstwa lub kulturoznawstwa.

Do konkursu nie mogą przystąpić badacze ze stopniem doktora habilitowanego lub tytułem naukowym, jak również osoby, które odpowiadają profilom R3 (Established Researcher) lub R4 (Leading Researcher) opisanym na stronie internetowej Euraxess Komisji Europejskiej.

Wymagania stawiane kandydatom

― dorobek naukowy z co najmniej jednej dyscypliny istotnej ze względu na problematykę projektu, przy czym za dyscypliny istotne uważa się: poetykę (zwłaszcza wersologię lub genologię), historię literatury europejskiej (zwłaszcza poezji w granicach od średniowiecza do roku 1945), historię liturgii (zwłaszcza starożytnej i średniowiecznej liturgii chrześcijańskiej), historię muzyki europejskiej (zwłaszcza średniowiecznej muzyki liturgicznej) oraz historię europejskiej kultury ludowej do XIX wieku;

― kompetencje językowe pozwalające na badanie poezji szwedzkiej.

Kandydaci powinni złożyć*:

1. Curriculum vitae zawierające informacje na temat wykształcenia, kariery naukowej, dorobku naukowego, organizacyjnego i dydaktycznego;

2. Dokumenty lub publikacje poświadczające znajomość języka szwedzkiego;

3. Listę publikacji naukowych kandydata z ostatnich 5 lat;

4. Publikacje reprezentatywne dla dorobku naukowego kandydata z ostatnich 5 lat o łącznej objętości od 40 tys. do 120 tys. znaków (zalecane jest, choć nieobowiązkowe, przedstawienie części dorobku w języku polskim lub angielskim)*.
*) Można przedstawić oryginał lub kopię. W wypadku kopii należy załączyć również strony z danymi bibliograficznymi. W ramach dorobku naukowego można też uwzględnić niepublikowane fragmenty doktoratu. Publikacjom przyjętym do druku powinno towarzyszyć zaświadczenie wydawcy.
Termin składania dokumentów upływa z dniem:
10 listopada 2014 roku.

Adres
Dla dokumentacji przesyłanej mailem:
wiersz@uw.edu.pl
(w tytule należy podać: „Wiersz litanijny w Szwecji – konkurs”)
Dla dokumentacji przesyłanej pocztą tradycyjną:
WIERSZ LITANIJNY W SZWECJI — KONKURS
Instytut Literatury Polskiej
Uniwersytet Warszawski
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
Konkurs zostanie rozstrzygnięty do dnia:
20 listopada 2014 roku.

Opis projektu znajduje się na stronie internetowej:
www.wiersz.uw.edu.pl.
Warszawa, dnia 3 listopada 2014 roku