20131105205720

Konkurs na dwa etaty asystenta

Dziekan Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na dwa stanowiska asystenta naukowego na czas określony w Instytucie Literatury Polskiej w Pracowni Poetyki Wiersza w ramach projektu “Wiersz litanijny w kulturze regionów Europy”.

Warunki konkursu

Do konkursu mogą przystąpić kandydaci ze stopniem doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, kulturoznawstwa lub językoznawstwa. W wypadku osób, które uzyskały wykształcenie za granicą, za odpowiednik stopnia doktora uważa się profil R2 (Recognised Researcher) opisany na stronie internetowej Euraxess Komisji Europejskiej.

Do konkursu mogą również przystąpić doktoranci, którzy ubiegają się o stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, kulturoznawstwa lub językoznawstwa, jeżeli ukończyli i złożyli rozprawę doktorską, a w przewodzie doktorskim podjęta została uchwała w sprawie wyznaczenia recenzentów. W wypadku osób kształcących się za granicą za doktoranta uważa się osobę odpowiadającą profilowi R1 (First Stage Researcher) opisanemu na stronie internetowej Euraxess Komisji Europejskiej.

Do konkursu nie mogą przystąpić badacze ze stopniem doktora habilitowanego lub tytułem naukowym, jak również osoby, które odpowiadają profilom R3 (Established Researcher) lub R4 (Leading Researcher) opisanym na stronie internetowej Euraxess Komisji Europejskiej.

Do konkursu nie mogą przystąpić pracownicy etatowi Uniwersytetu Warszawskiego.

Wymagania stawiane kandydatom

― obywatelstwo jednego z krajów Unii Europejskiej;

― potwierdzony publikacjami w języku polskim i/lub angielskim dorobek naukowy w zakresie co najmniej jednej dyscypliny istotnej ze względu na problematykę projektu, przy czym za dyscypliny istotne uważa się przede wszystkim poetykę (zwłaszcza wersologię lub genologię) oraz historię literatury europejskiej (zwłaszcza poezji w granicach od średniowiecza do roku 1945), zaś drugoplanowo mogą być również brane pod uwagę: historia liturgii chrześcijańskiej (zwłaszcza starożytnej i średniowiecznej), historia muzyki europejskiej (zwłaszcza średniowiecznej muzyki liturgicznej) oraz historia europejskiej kultury ludowej do XIX wieku;

― kompetencje językowe pozwalające na badanie poezji co najmniej jednego kraju Europy o zasadniczym znaczeniu dla historii wiersza litanijnego.
Kandydaci powinni złożyć*:

1. Podanie o zatrudnienie skierowane do J. M. Rektora;
2. Kwestionariusz osobowy**;
3. Curriculum vitae zawierające informacje na temat wykształcenia, kariery naukowej, dorobku naukowego, organizacyjnego i dydaktycznego;
4. Dokumentację potwierdzającą wykształcenie, którą może stanowić:

a) w wypadku osób mających stopień doktora, jeden z trzech dokumentów:

― odpis dyplomu doktorskiego nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, kulturoznawstwa lub językoznawstwa,

― zaświadczenie instytucji naukowej, w której odbyła się obrona doktorska, o nadaniu stopnia doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, kulturoznawstwa lub językoznawstwa,

― dokument poświadczający uzyskanie stopnia PhD na podstawie rozprawy z zakresu literaturoznawstwa, kulturoznawstwa lub językoznawstwa;

b) w wypadku osób, które ukończyły pisanie rozprawy doktorskiej: zaświadczenie właściwej instytucji naukowej, że w przewodzie doktorskim, w którym kandydat ubiega się o stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, kulturoznawstwa lub językoznawstwa, rozprawa została przyjęta przez promotora, a rada tej jednostki podjęła uchwałę o wyznaczeniu recenzentów;
5. Dokumenty lub publikacje potwierdzające kompetencje językowe kandydata;
6. Deklarację zakresu udziału w realizacji projektu**;
7. Listę publikacji naukowych kandydata z ostatnich 5 lat;
8. Publikacje reprezentatywne dla dorobku naukowego kandydata z ostatnich 5 lat o łącznej objętości od 40 tys. do 120 tys. znaków, w tym co najmniej 40 tys. znaków tekstu w języku polskim lub angielskim***.
*) Dokumentację należy złożyć w języku polskim lub angielskim.
**) Formularze Kwestionariusza osobowego oraz Deklaracji zakresu udziału w realizacji projektu należy pobrać ze strony internetowej projektuwww.wiersz.uw.edu.pl.
***) Można przedstawić oryginał lub kopię. W wypadku kopii należy załączyć również strony z danymi bibliograficznymi. W ramach dorobku naukowego można też uwzględnić niepublikowane fragmenty doktoratu. Publikacjom przyjętym do druku powinno towarzyszyć zaświadczenie wydawcy.
Termin składania dokumentów upływa z dniem:
9 grudnia 2013 roku.

ADRES:

KONKURS WIERSZ

Dziekanat Wydziału Polonistyki

Uniwersytet Warszawski

ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

00-927 Warszawa

Komisja Konkursowa rozstrzygnie konkurs zgodnie z Regulaminem Wydziału Polonistyki UW oraz Szczegółowymi zasadami konkursu.

Procedura konkursowa składa się z dwóch etapów: oceny dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego kandydatów (na podstawie złożonej dokumentacji) oraz przesłuchania konkursowego. Lista kandydatów zakwalifikowanych do II etapu wraz z datą przesłuchania konkursowego zostanie podana 17 grudnia 2013 roku. Przesłuchania obcokrajowców mogą odbywać się w języku polskim lub angielskim.

Dwie osoby wyłonione w konkursie będą zatrudnione na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze godzin. Maksymalny czas zatrudnienia wynosi 54 miesiące podzielone na dwa okresy. Pierwsza umowa zostanie podpisana na okres 30 miesięcy od 1 marca 2014 roku. Druga umowa na okres kolejnych 24 miesięcy zostanie podpisana z tą samą osobą, bez odrębnej procedury konkursowej, pod warunkiem, że zrealizowane zostaną zadania badawcze zapisane w umowie pierwszej, a Narodowe Centrum Nauki wyda decyzję o udzieleniu finansowania na drugi etap realizacji projektu.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty do dnia:
31 stycznia 2014 roku.

Opis projektu znajduje się na stronie internetowej:
www.wiersz.uw.edu.pl.
UNIWERSYTET NIE ZAPEWNIA MIESZKANIA.

Warszawa, dnia 6 listopada 2013 roku