20140117095657

Konkurs na realizację zadań badawczych

Kierownik projektu “Wiersz litanijny w kulturze regionów Europy” ogłasza konkurs na realizację zadań badawczych.

Warunki konkursu

Do konkursu mogą przystąpić kandydaci ze stopniem doktora nauk humanistycznych, nauk teologicznych lub sztuk muzycznych.

Do konkursu mogą również przystąpić doktoranci, którzy przygotowują rozprawę doktorską z zakresu nauk humanistycznych, nauk teologicznych lub sztuk muzycznych.

Do konkursu nie mogą przystąpić badacze ze stopniem doktora habilitowanego lub tytułem naukowym, jak również osoby, które odpowiadają profilom R3 (Established Researcher) lub R4 (Leading Researcher) opisanym na stronie internetowej Euraxess Komisji Europejskiej.

Wymagania stawiane kandydatom

― dorobek naukowy w języku polskim i/lub angielskim w zakresie co najmniej jednej dyscypliny istotnej ze względu na problematykę projektu, przy czym za dyscypliny istotne uważa się: poetykę (zwłaszcza wersologię lub genologię), historię literatury europejskiej (zwłaszcza poezji w granicach od średniowiecza do roku 1945), historię liturgii (zwłaszcza starożytnej i średniowiecznej liturgii chrześcijańskiej), historię muzyki europejskiej (zwłaszcza średniowiecznej muzyki liturgicznej) oraz historię europejskiej kultury ludowej do XIX wieku;

― spełnianie co najmniej jednego z dwóch warunków: kompetencje językowe pozwalające na badanie poezji co najmniej jednego kraju Europy o istotnym znaczeniu dla historii wiersza litanijnego lub koncepcja co najmniej jednego artykułu na temat czynników kontekstowych ewolucji wiersza litanijnego mających charakter pozaliteracki.
Kandydaci powinni złożyć*:
1. Curriculum vitae zawierające informacje na temat wykształcenia, kariery naukowej, dorobku naukowego, organizacyjnego i dydaktycznego;

2. Dokumenty wymienione w jednym lub w obu poniższych podpunktach**:

2a. Deklarację zakresu udziału w realizacji projektu*** wraz z dokumentami lub publikacjami potwierdzającymi kompetencje językowe kandydata,

2b. Koncepcję co najmniej jednego artykułu na temat czynników kontekstowych ewolucji wiersza litanijnego, mających charakter pozaliteracki (koncepcja każdego artykułu powinna mieć objętość od 1 tys. do 2 tys. znaków);
3. Listę publikacji naukowych kandydata z ostatnich 5 lat;

4. Publikacje reprezentatywne dla dorobku naukowego kandydata z ostatnich 5 lat o łącznej objętości od 40 tys. do 120 tys. znaków (zalecane jest, choć nieobowiązkowe, przedstawienie części dorobku w języku polskim lub angielskim)****.
*) Dokumentację należy złożyć w języku polskim lub angielskim w wersji drukowanej lub elektronicznej. W wypadku wersji elektronicznej kopie publikacji powinny być przesłane w postaci pliku pdf. Dokumentów nie potrzebują składać kandydaci, którzy biorą udział w konkursie na stanowiska asystenta naukowego w ramach tego samego projektu. Jeżeli jednak chcą zgłosić koncepcję artykułu, wówczas przesyłają na podany niżej adres mailowy wyłącznie dokument wymieniony w podpunkcie 2b.
**) Kandydaci, którzy proponują wyłącznie przebadanie historii wiersza litanijnego w wybranym obszarze językowym (lub kilku obszarach językowych), składają dokumenty wymienione w podpunkcie 2a. Pozostali kandydaci składają dokument(y) wymieniony(e) w podpunkcie 2b. Można też złożyć dokumenty wymienione w obu podpunktach.
***) Formularz Deklaracji zakresu udziału w realizacji projektu należy pobrać ze strony internetowej projektu www.wiersz.uw.edu.pl.
****) Można przedstawić oryginał lub kopię. W wypadku kopii należy załączyć również strony z danymi bibliograficznymi. W ramach dorobku naukowego można też uwzględnić niepublikowane fragmenty doktoratu. Publikacjom przyjętym do druku powinno towarzyszyć zaświadczenie wydawcy.
Termin składania dokumentów upływa z dniem:
31 stycznia 2014 roku.

Adres
Dla dokumentacji przesyłanej mailem:
wiersz@uw.edu.pl
(w tytule należy podać: „Konkurs na realizację zadań badawczych”)
Dla dokumentacji przesyłanej pocztą tradycyjną:
KONKURS NA REALIZACJĘ ZADAŃ BADAWCZYCH
Instytut Literatury Polskiej
Uniwersytet Warszawski
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa

Na podstawie złożonej dokumentacji Komisja konkursowa rozstrzygnie konkurs zgodnie z regulaminem przyjętym przez Radę Wydziału Polonistyki UW.

Nie więcej niż 20 osób wyłonionych w konkursie otrzyma zadania badawcze do realizacji na podstawie umowy o dzieło. Ogółem przyznanych może zostać maksymalnie 30 zadań, przy czym nie mogą to być zadania należące do kompetencji osób zatrudnionych w celu realizacji projektu na stanowisku asystenta naukowego lub wskazanych do takiego zatrudnienia na podstawieodrębnego konkursu. Wypłata wynagrodzeń nastąpi w roku 2015 po zrealizowaniu celów zapisanych w umowie.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do dnia:

28 lutego 2014 roku.
Opis projektu znajduje się na stronie internetowej:
www.wiersz.uw.edu.pl.

Warszawa, dnia 6 listopada 2013 roku